השתלות שיניים

טיפול לקוי בשיניים לאורך השנים, אי שמירה על הגיינה שוטפת, מחלות חניכיים, פגמים מולדים, טראומה, רקע גנטי ועוד מגוון רחב של סיבות עלול להביא בסופו של דבר למחסור בשיניים ו/או להכרח לעקור שיניים טבעיות. לשיניים חסרות, מעבר להשפעה על המראה האסתטי, ישנה גם השפעה על יכולת הלעיסה, יכולת הדיבור ולאורך זמן השפעה על בריאות וחוזק שאר השיניים. לפיכך לעיתים אין מנוס מביצוע השתלת שיניים שהיא תהליך מורכב ויקר.למרות שיש מספר חלופות ואופציות לטיפול בשיניים חסרות, אף אחת מהן לא הוכחה כיעילה ועמידה כמו השתלת שיניים . במקרים רבים, שתלים הם הבחירה היחידה לשיקום מלא של הפה והשיניים.
על אף זאת חשוב להדגיש כי שתל דנטלי הוא תחליף לשורש השן הטבעית. שתל מלאכותי לא משתווה לשורש שן טבעית ולכן יש לשאוף לשמר את השיניים הטבעיות ולבצע שתלים רק כאופציה שניה.

פריודונטיסט – מומחה לטיפול בחניכיים

אומנם הטכנולוגיות בתחום השתלת השיניים השתכללו רבות במהלך השנים וכיום השתלת שיניים לרוב הינה תהליך בטוח, אולם עדיין ישנה חשיבות רבה לבחור נכון את הרופא המטפל. אומנם ע"פ החוק כל רופא שיניים רשאי לבצע השתלת שיניים, יחד עם זאת לרופא מומחה לטיפול בחניכיים(פריודונטיסט) יתרון משמעותי שכןהשתלת שיניים הינה תהליך כירורגי משמעותי בו מעורבות החניכיים. מומחה חניכיים עשויי להפחית משמעותית סכנות בתהליך ההשתלה ובנוסף להגדיל משמעותית הסיכויים לביצוע השתלה מוצלחתשעשוייה להחזיק שנים רבות.

הרס העצם סביב השתל

אחד הקשיים השכיחיםביותר סביב לנושא של השתלות דנטליות הוא הרס העצם סביב לשתל ברבות השנים, על פי מחקרים הרס זה קורה בכ – 60 אחוזים מהמקרים. מעבר לכך קצב אובדן העצם הולך וגובר עם הזמן. תהליך הרס העצם סביב לשתלים כרוך לא אחת בכאבים, דלקות, ריחות לא נעימים ואי נוחות למתרפא שמתבטאת גם בצורך בטיפולים משלימים ומתן אנטיביוטיקה.

שתלי GRAVITY למניעת הרס העצם סביב השתל

כדי להקטין את תופעת הרס העצם סביב לשתלים,במרפאת ברור חיל עושים שימוש בשתלי גרביטישתוכננו כך שהם מחזקים את העצם על ידי הפעלה נכונה שלה.בדומה לפעילות ספורטיבית תלויית גרביטציה שבה מופעלות עצמות השלד על ידי כוחות הכבידה, באופן דומה מעביר שתל גרביטי כוחות דמויי כבידה אל העצם ומאפשר את חיזוקה ובנייתה.

השמוש בשתלי גרביטי מעבר לכך שמאפשר תחזוקה נכונה של העצם יכול לחסוך לא פעם פרוצדורות מורכבות ויקרות כמו השתלות עצם, הרמת סינוסים ושמוש בשתלים ארוכים שחודרים לעומק העצם ועלולים להוות סכנה מבחינהסטרוקטורית ומבחינה אנטומית.

הכנת תוכנית טיפול מדוייקת ובטוחה

כחלק מתהליך ההשתלה נדרשת הערכות והכנת תוכנית טיפולמדוייקת. תהליך זה כולל שילוב של צילומי רנטגן וסריקות סי.טי כדי להבטיח שמבנה העצם וחוזקה מתאים לביצוע ההשתלה, בנוסף לקבוע את סוג השתל הרצוי ואת מיקומוהמדוייק. מיקום מדוייק של השתל חיוני הן בהיבט האסתטי ובנוסף למנוע חו"ח פגיעה אנטומית. במקרים חריגים בהם לא ניתן לבצע את ההשתלה, יציג הרופא המטפל פתרונות חלופיים.

רופא שיניים בנתיבות
מרפאת שיניים בנתיבות
יישור שיניים באשקלון
Call Now Button